Стагнація промислового виробництва та інвестицій — російський аналітичний центр видав прогноз для країни

Поділитися
Стагнація промислового виробництва та інвестицій — російський аналітичний центр видав прогноз для країни © Freepik
У Москві визнають не райдужні перспективи.

Промислове виробництво та інвестиції в Росії стагнують, експорт товарів продовжує погіршуватися, а прибутковість у більшості галузей промисловості падає, йдеться у звіті афілійованого з російським урядом Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування, пише Reuters.

Аналітики оприлюднили негативну оцінку, також попередивши про дефіцит імпортних комплектуючих і сировини.

Попри триваючу війну Росії в Україні, її економічні показники минулого року перевищили очікування офіційних осіб та аналітиків. Але у своєму щомісячному аналізі макроекономічних тенденцій за квітень Центр зазначив, що бачить ознаки погіршення багатьох показників наприкінці 2023 та на початку 2024 року.

Зазначається, що нові тенденції викликають занепокоєння, тоді як довгострокові виклики економіці потребують вирішення «тут і зараз».

«У більшості основних видів діяльності перехід до стагнації або вже відбувся, або стає дедалі більш помітним», — йдеться у документі.

Аналітики також додають, що високі процентні ставки починають сповільнювати зростання споживчого попиту, який розглядається як ключовий рушій економічного зростання.

За їх даними, у січні та лютому споживча активність знизилася на 0,2% без урахування сезонності. Лютий став четвертим місяцем поспіль, коли інвестиційна активність стагнувала через передусім вичерпання попередніх «ідей зростання».

Попередні інвестиційні проекти були зосереджені на інфраструктурі, імпортозаміщенні, військово-промисловому комплексі та житловому будівництві, однак зараз умови кредитування стали жорсткішими, а прибутковість низки галузей промисловості впала.

При цьому, прибутковість, ймовірно, впаде ще більш суттєво, що завдасть додаткової шкоди інвестиційним перспективам з огляду на труднощі спільного приватно-державного фінансування проектів.

Додатковими перешкодами, за даними звіту, є обмеження імпорту через санкції Заходу та проблеми з платежами, оскільки деякі підприємства критично залежать від постачання компонентів і сировини.

«Можливості «дешевого» (не капіталомісткого та неінноваційного) імпортозаміщення в основному вичерпано. Далі потрібні інвестиції», – йдеться у повідомленні.

Фахівці наголошують, що Росія більше не може покладатися на доходи від енергоносіїв і дешеву робочу силу для економічного зростання через санкції щодо вуглеводнів та брак персоналу.

Одним із рішень, запропонованих у звіті, мало б стати підвищення продуктивності праці шляхом подальшої автоматизації та більшого використання цифрових технологій і роботів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі