РФ більше не вимагає «денацифікації» України, але хоче бути гарантом безпеки – FT

Поділитися
РФ більше не вимагає «денацифікації» України, але хоче бути гарантом безпеки – FT © Колаж ZN.UA
Отримавши відсіч, агресор скоригував перелік вимог на переговорах, але залишив пастки.

У Стамбулі 29 березня відбудеться черговий раунд переговорів України та Росії. Видання Financial Times пише, з якими позиціями сторони підходять до переговорів.

За даними чотирьох джерел видання, Росія більше не вимагає від України «денацифікації», «демілітаризації» та правового захисту російської мови.

Натомість обговорюється нейтральний статус Києва, відмова від членства України в НАТО, розробка ядерної зброї і розміщення іноземних військових баз. Вступ України до ЄС вписується в поняття «нейтральності», яким його бачить Кремль.

Росія, яка напала на нашу країну, також продовжує пропонувати себе як гаранта безпеки України. Країнами-гарантами також можуть бути: США, Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Китай, Італія, Польща, Ізраїль, Туреччина.

Одним із найскладніших залишається питання деокупації українських Донбас та Криму. Співрозмовники журналістів припускають, що його можуть відкласти до особистої зустрічі президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Владіміра Путіна.

Україна продовжує наполягати на тому, що не визнає окуповані території російськими, але готова обговорювати відмову від силової деокупації, йдеться у матеріалі.

Як повідомляло ZN.UA, на переговорах Росія висунула Україні шість умов, перші п'ять із них, як бачиться Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмовитися від руху в НАТО. Нейтральний статус України, одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Визнати російську мову другою державною та скасувати всі закони, що її обмежують.
  3. Визнати окупований Крим російським.
  4. Визнати «незалежність «Л-ДНР»» в адміністративних межах Донецької і Луганської областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. Провести «денацифікацію».
  6. Провести «демілітаризацію України» з повною відмовою від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.

25 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна і Росія близькі до досягнення консенсусу в чотирьох із шести пунктів: щодо мови, членства в НАТО, «демілітаризації» і колективної безпеки. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив, що країни досягли згоди у питаннях, згаданих Ердоганом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі