Панорама

Поділитися
Чутка про «візантійського брата» Чутки про те, що народного депутата Петра Ющенка таємно висвячено в УПЦ КП, спростувала прес-служба цієї церкви...

Чутка про «візантійського брата»

Чутки про те, що народного депутата Петра Ющенка таємно висвячено в УПЦ КП, спростувала прес-служба цієї церкви. Про те, що брат президента став ченцем, священиком чи навіть єпископом, так само як про те, що в Єдиній помісній українській церкві — якщо така в нас з’явиться — патріархом стане саме він, час від часу говорять уже давно. Приводом до цього стали його «довколацерковні» ініціативи — він глава парламентського об’єднання «За помісну Україну», натхненник різноманітних акцій і програм релігійного спрямування й просто любить поговорити на цю тему, постояти поруч із владиками. Він представляє українську православну духовність, властиву всій сім’ї президента, — на що в останнього просто бракує ефірного часу, зайнятого політико-економічною суєтою суєт.

Можливо, цей сімейний «розподіл повноважень» дав змогу спостерігачам поговорити про те, що всю владу — як світську, так і духовну — постараються об’єднати в руках однієї сім’ї. А що, візантійські імператори це практикували, причому постаті патріархів нерідко виявлялися значно скандальнішими. Треба зазначити, що коли самого Петра Андрійовича розпитували про його становище в церкві, він найчастіше уникав прямої відповіді — тим самим живлячи підозри.

Та й оперативність, з якою прес-служба УПЦ КП спростувала чутки, може тільки дивувати. «Давно знаючи про поширення таких чуток, прес-центр Київської патріархії не мав наміру реагувати на них через їхню очевидну абсурдність», — говориться в документі. Водночас зазначається, що автори чутки намагаються «по-перше, дискредитувати справу створення єдиної помісної церкви, наділивши її рисами опереткового фарсу. По-друге, дискредитувати президента В.Ющенка і його брата, народного депутата України П.Ющенка як нібито учасників такого фарсу. По-третє, вплинути на ставлення Київського патріархату до діяльності В.Ющенка й П.Ющенка у сфері об’єднання українського православ’я, посіявши підозру, ніби вони роблять це з метою усунути від керівництва патріарха Філарета й перетворити Київський патріархат на керовану конфесію». Здавалося б, таку шкідливу чутку варто було б душити в зародку. Чому УПЦ КП із цим зволікала?

Відповідальними за рознесення чуток прес-центр називає народного депутата Юрія Болдирєва (Партія регіонів), часопис «Шпігель-Профіль», а також колишнього співробітника прес-служби УПЦ Святослава Речинського.

Відповідно до заяви прес-служби Київського патріархату, чутки абсолютно безпідставні. Петро Ющенко не отримував присвят, і тепер є православним мирянином.

Далай-лама йде

Духовний лідер тибетців далай-лама XIV заявив про намір залишити свою посаду. Також він відмовився від подальших спроб переконати китайську владу надати велику автономію Тибету. Свою заяву 73-річний лауреат Нобелівської премії миру зробив напередодні третього раунду переговорів між його емісарами та представниками китайського керівництва.

У 1959 році, після придушення на Тибеті антикитайського повстання, далай-лама був змушений утекти до Індії. Відтоді він перебував у вигнанні й намагався вести переговори з Китаєм звідти. Ці переговори здебільшого мали характер односторонніх закликів. Періодично тибетці відкрито демонстрували свою незгоду з політикою китайського уряду. Останні заворушення були приурочені до Олімпійських ігор у Пекіні. Вони мали на меті нагадати всьому світові, що в Китаї порушують права людини. Всупереч очікуванням тибетців, світ не відмовився від відвідання Олімпіади в Пекіні, вирішивши, що це внутрішні справи Китаю.

Можливо, це стало останньої краплею в чаші розчарувань далай-лами XIV — зважаючи на похилий вік і поганий стан здоров’я. Він заявив, що тибетський народ має сам вирішити, як просувати діалог із Пекіном. Тим самим він зняв із себе відповідальність за дотримання досягнутих раніше домовленостей, на яких наполягає китайська сторона.

Шамбала для дівчат

У Новосибірську було взято штурмом силами спецпризначення котедж, у якому розташовувалася штаб-квартира секти «Ашрам Шамбала», очолюваної Костянтином Руднєвим, відомим також як Рулон, Шрі Джнан Аватар Муні й Алтай Каган Богомудр. Під час операції виявлено 15 дівчат, котрі перебувають у федеральному розшуку. Жительки Санкт-Петербурга, Самари, Архангельська, Красноярська, Уфи й інших міст Росії заявили, що силою їх ніхто не втримує.

Секту «Ашрам Шамбала» створено 1989 року. Її інші назви — «Біловоддя», Сибірська асоціація йогів, Академія окультних наук, штаб «Еверест», Школа йоги, Раджніш-центр, «Езотеричні основи бізнесу», у Москві — Російська тантрична школа, Російський езотеричний центр, Міжнародна академія щастя, Міжнародна академія «Шлях на щастя». Також у Новосибірську Руднєв відкрив «школу гейш», де «відкривали третє око» й навчали «спокушати партнера».

Секта «Ашрам Шамбала», на думку експертів, має антисоціальну спрямованість. В основу свого віровчення Руднєв поклав квазііндуїстські теорії. 1999 року заговорили про те, що секта розбиває сім’ї, приймає як пожертви великі суми й нерухомість. У відповідь на обурення родичів членів секти прокуратура порушила справу щодо «духовного наставника». Проте її припинили, а потім зовсім закрили.

За словами співробітників міліції, цього разу «наставника гейш» знову довелося відпустити, оскільки обвинуватити його, по суті, немає в чому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі