Арахамія про нейтральний статус: «Нам дуже близька концепція «укріпленого нейтралітету»

Поділитися
Арахамія про нейтральний статус: «Нам дуже близька концепція «укріпленого нейтралітету» © Офіс президента
Давид Арахамія пояснив, що означає «укріплений нейтралітет».

У разі підписання мирного договору з РФ, за яким Україна матиме нейтральний статус, ми зможемо й надалі отримувати озброєння від союзників, як отримуємо зараз чи до повномасштабного вторгнення, заявив заступник голови фракції «Слуга народу» та член української делегації на переговорах з Росією Давид Арахамія в інтерв’ю «РБК-Україна». За його словами, дуже близька концепція «укріпленого нейтралітету».

«Є така концепція «укріпленого нейтралітету», тобто потрібно розраховувати на власну армію, або додатково ще мати гарантії. Тобто, як у Швейцарії, в Ізраїлю, резервна армія, яка може мобілізуватися у великій кількості і дати необхідну відсіч у разі агресії. Дуже важливо зробити акцент, що ми не йдемо за такою моделлю, що у нас є нейтралітет, і тому ми розслабилися, армія нам не потрібна, нехай наші гаранти про нас піклуються. Ні, як то кажуть, на «бога сподівайся, а сам не плошай». Тому концепція «укріпленого нейтралітету» нам дуже близька», – зазначив Арахамія.

На уточнення журналіста, чи означає це, що ми в процесі зміцнення нашої армії і далі будемо отримувати технічну, військову допомогу, озброєння і т. д., Арахамія зазначив: «Так, звісно».

Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС. 

Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки - країн-членів Радбезу ООН. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання. 

Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що питання Донбасу будуть обговорювати президенти України Володимир Зеленський та РФ Владімір Путін. Окремим пунктом також буде винесено питання Криму. Наша сторона запропонувала зафіксувати позиції України та Росії стосовно півострова на 15 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі