Бути донором: чи можна робити донацію крові після щеплення

Поділитися
Бути донором: чи можна робити донацію крові після щеплення
Донори мають дотримуватися певних правил.

Донорська кров в Україні рятує життя військових та цивільних. Але під час здачі крові існують важливі правила, яких слід дотримуватися. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, чи можна здавати кров після вакцинації та скільки часу має минути після щеплення.

Чи можна здавати кров після щеплення

У ЦГЗ пояснили, що здавати донорську кров можна одразу після вакцинації проти таких хвороб як: грип, COVID-19, правець, дифтерія та кашлюк, вірус папіломи людини (ВПЛ), менінгококова інфекція, пневмококова інфекція, поліомієліт (якщо це укол, не краплі), кліщовий енцефаліт, черевний тиф, чума, холера.

«Також ви можете стати донором крові одразу після профілактичного щеплення проти гепатиту А чи сказу», – пояснили фахівці.

Якщо людина вакцинувалася проти гепатиту В та жовтої лихоманки, то кров можна здавати через 14 днів після щеплення.

У випадку, якщо особа вакцинувалася проти кору, краснухи і паротиту, оперізувального лишаю та отримала профілактичне щеплення від вітряної віспи, то після цього слід зробити паузу у 28 днів до донації крові.

У ЦГЗ пояснили, що у деяких випадках здавати кров можна лише через рік.

«На 12 місяців відкладіть донорство крові, якщо у вас була екстрена вакцинація проти сказу після укусу тварини. Після потенційного зараження гепатитом В й екстреного щеплення вакциною та / або було введення імуноглобуліну зачекайте 12 місяців, зробіть тест на антигени вірусу гепатиту В та антитіла до них. Й лікарі вирішать, чи можете ви стати донором», – йдеться у повідомленні

Як підготуватись до здачі крові

У ЦГЗ пояснили, що кров слід завдати у першій половині дня. Перед цим варто добре виспатися, а напередодні — не перевтомлюватися. За 48 годин до донації не слід вживати алкоголь та медикаменти.

Протягом доби перед здачею крові необхідно дотримуватися нескладної дієти, відмовившись від:

  • молочних продуктів;
  • яєць;
  • жирного м’яса, ковбас, копчених виробів;
  • снеків і фастфуду;
  • жирних солодощів.

Перед здачею крові можна з'їсти легкий сніданок, наприклад, каша на воді, солодкий чай та печиво. Від кави ліпше відмовитись перед процедурою та після.

Також слід відмовитись від паління за дві години до та після донації крові.

Раніше фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці пояснили, які пільги можуть отримати донори в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі