Оплата електроенергії: чи треба зберігати паперовий рахунок три роки

Поділитися
Роз'яснення дали у компанії YASNO.

Попри війну, українці мають своєчасно здійснювати комунальні платежі. Зокрема, побутові споживачі мають оплачувати електроенергію та щомісяця передавати показники лічильника світла. Фахівці компанії YASNO розповіли, чи потрібно паперову платіжку за світло зберігати три роки.

У компанії зазначили, що стереотип про необхідність збереження паперових рахунків за світло сформувався за часів, коли діяли Правила користування електричною енергією для населення.

«В них була згадка про проведення звірок зі клієнтами за період не більше трьох років, з накладенням загальновідомих положень Цивільного кодексу України про позовну давність в три роки», – йдеться у повідомленні.

У YASNO пояснили, що тоді рахунки були розділені на два блоки: квитанція та повідомлення. Коли клієнт сплачував за таким рахунком, повідомлення забиралось банком, поштовим відділенням чи іншою установою, яка приймала платіж і потім передавала їх енергопостачальній компанії.

«На підставі таких повідомлень працівники енергопостачальних компаній вносили інформацію про оплату у свої бази даних. А квитанція залишалась у клієнта і на ній банк робив відмітку про суму отриманого платежу і дату його сплати. Тому, у разі, якщо в наступних рахунках не відображалась оплата (працівники не встигли опрацювати, внесли невірну суму, повідомлення загубилось, тощо) клієнт міг прийти в абонвідділ енергопостачальної компанії показати наявні у нього квитанції і інформація таким чином довносилась в облікову базу і питання одразу ж вирішувалось», – зауважили у компанії.

Зараз паперовий рахунок не містить жодних додаткових документів, таких як, повідомлення раніше.

«А банки, пошти та інші фінансові установи, які приймають оплати не ставлять на рахунках YASNO жодних відміток. Тому потреби зберігати їх немає. Інформація про зберігання паперових рахунків у Правилах роздрібного ринку, які діють наразі, відсутня», – резюмували у компанії.

Всі електронні рахунки споживача зберігаються в особистому кабінету, їх можна переглянути або завантажити у будь-який час.

Нагадаємо, чи можуть нарахувати оплату за світло, якщо у квартирі ніхто не проживає.

Минулої зими енергосистема країни хоч і важко, але витримала ракетні удари. Газу та вугілля теж вистачило. Це результат колосальної роботи енергетиків усіх рівнів, ремонтників, зенітників. Та й стійкості населення, яке не створювало паніки. Як країна готується до наступної зими та що варто зробити саме зараз, читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича «Як енергетика готується до наступної зими» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі