В Мінюсті підрахували, що зможуть мобілізувати із тюрм до двадцяти тисяч осіб

Поділитися
В Мінюсті підрахували, що зможуть мобілізувати із тюрм до двадцяти тисяч осіб © Прес-служба Кабміну України
Водночас міністр юстиції Малюська вважає, що на війну можна було б відправляти і засуджених за вбивство.

Із закладів позбавлення волі в Україні на разі можна мобілізувати від 10 до 20 тисяч осіб, вважає міністр юстиції Денис Малюська.

«Десять-двадцять тисяч. Точно не більше. Але знову ж таки, питання в підходах. Я говорю цифри абсолютно не прораховані, тому що в залежності від кожного сценарію кількість буде різна», - відповів він на запитання в інтерв’ю «ВВС Україна».

При цьому міністр зазначив, що підтримує ширше залучення цієї категорії людей для участі в бойових діях, аніж прописано в ухваленому цього тижня законі.

«Мені здається, що в кожному конкретному випадку слід визначати, чи корисний той чи інший боєць для наших Збройних Сил, і саме їм визначати, хто їм підходить і хто ні», - зазначив міністр, додавши, що під закон могли б потрапляти і люди, засуджені за вбивство.

«Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати? Тим паче, якщо ми говоримо про вбивць, особливо про засуджених довічно – це, як правило, люди, які вчинили злочин в дуже юному віці, 18-19 років. Мозок ще не сформований, психіка нестабільна. І після десятків років у в'язниці – зараз психологічний портрет людини не має нічого спільного з людиною, яка вбила в 18-19 років. Це підтвердить будь-який психолог», - вважає Малюська.

Коментуючи паралель із російською практикою вербування правопорушників, коли до армії потрапляли засуджених за тяжкі злочини, він заявив, що «паралель» на практиці такою не є, оскільки є різниця у підходах –  мобілізовані засуджені в Україні підписуватимуть контракт та проходитимуть необхідну підготовку.

Загалом же, за словами міністра юстиції, під контролем якого знаходиться пенітенціарна служба України, установи виконання покарань зараз переповнені через їх кількісне зменшення внаслідок окупації та збільшення наповненості тих, що залишились на решті території країни через евакуацію деяких закладів.

«У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу», - сказав він.

Напередодні Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект, яким дозволила певним категоріям ув’язнених мобілізуватися до лав ЗСУ. Звільнитись умовно-достроково для служби в ЗСУ зможуть лише  ув’язнені за нетяжкі злочини. Категоричне не звільнятимуть осіб, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, а також засуджені за статтями про зґвалтування та сексуальне насильство.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі