Блінкен знову прибув на Близький Схід, наполягатиме на "довготривалій" мирній угоді щодо Сектору Гази

Поділитися
Держсекретар США вже відвідав Саудівську Аравію, також очікуються візити до Катару та Ізраїлю.

У понеділок, 5 лютого, держсекретар США Ентоні Блінкен провів переговори зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом в Ер-Ріяді, у межах зусиль Вашингтона, спрямованих на досягнення "міцної" мирної угоди на Близькому Сході, попри те, що Штати пообіцяли продовжувати бомбардування іранських об'єктів у регіоні. Про це повідомляє FT.

Після поїздки Блінкена до Саудівської Аравії очікуються зупинки в Єгипті, Катарі, Ізраїлі та на Західному березі річки Йордан. Держсекретар США намагається просувати переговори про припинення війни між Ізраїлем і ХАМАС, а також забезпечення звільнення заручників, що утримуються в Секторі Газі.

США вважають нормалізацію дипломатичних відносин між Саудівською Аравією та Ізраїлем важливим кроком на шляху до остаточного припинення кризи у Секторі Гази. Переговори про угоду між Саудівською Аравією та Ізраїлем під керівництвом США відбулися на початку минулого року, але прогрес зупинився після нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

"Держсекретар і спадкоємний принц продовжили обговорення регіональної координації для досягнення стійкого припинення кризи в Газі, що забезпечить тривалий мир і безпеку як для ізраїльтян, так і для палестинців. Вони обговорили важливість побудови більш інтегрованого й успішного регіону та підтвердили стратегічне партнерство між Сполученими Штатами й Саудівською Аравією", - заявив речник Державного департаменту Метт Міллер.

Блінкен сподівається досягти прогресу щодо пропозиції про припинення вогню в Секторі Гази і звільнення заручників, яких утримує ХАМАС в анклаві. ХАМАС заявив, що все ще вивчає цю пропозицію.

Ініціатива, що стала результатом зустрічей катарських, єгипетських, американських та ізраїльських офіційних осіб у Парижі, закликає до шеститижневої паузи в бойових діях, яка була б використана для звільнення заручників, що утримуються в Газі, в обмін на звільнення палестинських ув'язнених і доставку більшого обсягу гуманітарної допомоги до анклаву.

Однак візит Блінкена до регіону - його п'ята поїздка на Близький Схід з початку війни між Ізраїлем і ХАМАС у жовтні минулого року, відбувається на тлі зростання побоювань, що США втягуються у ширшу регіональну пожежу, спричинену конфліктом у Секторі Гази.

На вихідних Штати завдали ударів по позиціях підтримуваних Іраном угруповань в Іраку, Сирії та Ємені у відповідь на атаку безпілотника на базу в Йорданії наприкінці минулого місяця, в результаті якої загинули троє американських військовослужбовців. Крім того, США неодноразово завдавали ударів по цілях хуситів у Ємені, яких також підтримує Іран, у відповідь на напади цього угруповання на кораблі в Червоному морі.

У понеділок представник Пентагону Патрік Райдер заявив, що США пошкодили або знищили понад вісім цілей на семи об'єктах — три в Сирії і чотири в Іраку. Він також попередив про майбутні удари, зазначивши, що це лише початок відповіді США.

Удари в Сирії та Іраку вперше були спрямовані проти елітного іранського Корпусу вартових ісламської революції. Хоча американські військові все ще аналізують наслідки ударів і заявили, що є певні жертви, але серед них немає іранців, сказав він.

Раніше повідомлялося, що чиновники адміністрації президента США Джо Байдена розробляють плани на випадок, якщо війна у Секторі Гази переросте у ширший затяжний регіональний конфлікт. 

CNN пише, що війна між Ізраїлем і ХАМАС уже перекинулася на весь Близький Схід, а перспективи зіткнення між США та Іраном стають все більш вірогідними. Пряме втручання як Ірану, так і Штатів останніми тижнями, а також загибель американських військових, посилили побоювання, що конфлікт між двома країнами може перерости в прямий.

Схоже, уникнення ескалації — така ж мантра США щодо Ірану, як і щодо РФ. Іноді здається, що Сполучені Штати своєю миролюбною дипломатією запрошують Іран і РФ — за великим рахунком слабкі й нестабільні країни — до агресивних зовнішніх дій. Про це в статті “Чи можлива війна між Америкою та Іраном?” пише Олексій Їжак.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі