Іран заявив про “обмін повідомленнями” з США щодо війни у Секторі Гази

Поділитися
Іран заявив про “обмін повідомленнями” з США щодо війни у Секторі Гази © Getty Images
США просили Тегеран звернутися до “Хезболли” із закликом не втручатися у бойові дії.

Тегеран та США обмінювалися повідомленнями протягом війни Ізраїлю проти ХАМАС у Секторі Гази, зокрема, і щодо підтримуваного Іраном збройного угрупування “Хезболла”. Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амірабдоллахіан, повідомляє Reuters.

"Під час цієї війни і в останні тижні відбувся обмін повідомленнями між Іраном і Америкою", - сказав Амірабдоллахіан.

За його словами, Сполучені Штати попросили Тегеран звернутися до “Хезболли” із закликом "не брати широкої, повної участі” у війні проти Ізраїлю.

“Хезболла” майже щодня обмінюється вогнем з ізраїльськими військовими вздовж лівансько-ізраїльського кордону, підтримуючи ХАМАС і пообіцяла "боротися до кінця", якщо Ізраїль розпочне повномасштабну війну проти Лівану.

Амірабдоллахіан застеріг Ізраїль від будь-яких кроків у напрямку ширшої війни проти Лівану, заявивши, що це буде "останній день" ізраїльського прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу.

Він також заявив, що Іран бачить політичне рішення як єдиний шлях до припинення війни у Секторі Гази. За словами глави МЗС Ірану, Тегеран веде переговори з Саудівською Аравією про політичне вирішення ситуації в Газі.

Цього тижня ХАМАС запропонував перемир'я терміном на чотири з половиною місяці, пообіцявши звільнити заручників, якщо Ізраїль виведе свої війська з анклаву і буде досягнута домовленість про припинення війни.

Нетаньяху розкритикував умови бойовиків т пообіцяв боротися далі. Але Амірабдоллахіан сказав, що ХАМАС представляє ідеї, засновані на "реалістичному погляді", і що вони повинні мати широку підтримку для того, щоб покласти край війні.

Амірабдоллахіан зустрівся в суботу з тимчасовим прем'єр-міністром, міністром закордонних справ, спікером парламенту Лівану, а також із лідером "Хезболли".

За повідомленнями сирійських ЗМІ, глава МЗС Ірану також вирушить до Сирії, де зустрінеться з вищими посадовими особами країни.

Іранський Корпус вартових ісламської революції зазнав у Сирії одного з найболючіших ударів відтоді, як десять років тому його сили прибули в країну на допомогу президенту Башару Асаду у війні.

Після нападу ХАМАС у жовтні минулого року Ізраїль розпочав бойові у дії у Секторі Гази, пообіцявши знищити бойовиків угруповання.

Ситуація загострилася по всьому регіону, і на початку цього місяця Вашингтон завдав ударів по пов'язаних з Іраном угрупованнях в Іраку, Сирії та Ємені у відповідь на атаку на американські сили в Йорданії, під час якої загинули військові США.

Перспективи безпосереднього зіткнення між США та Іраном стають все більш вірогідними. Пряме втручання як Ірану, так і Штатів останніми тижнями, а також загибель американських військових, посилили побоювання, що конфлікт між двома країнами може перерости в прямий.

Схоже, уникнення ескалації — така ж мантра США щодо Ірану, як і щодо РФ. Іноді здається, що Сполучені Штати своєю миролюбною дипломатією запрошують Іран і РФ — за великим рахунком слабкі й нестабільні країни — до агресивних зовнішніх дій. Про це в статті “Чи можлива війна між Америкою та Іраном?” пише Олексій Їжак.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі