​​Прігожин з'явився на полях російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі

Поділитися
​​Прігожин з'явився на полях російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі © Facebook/Dmitry Syty
Це свідчить про те, що Путін не хоче, або не може позбутися заколотника.

Ватажок ПВК Вагнера Євгєній Прігожин з’явився на полях великого російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі, незважаючи на те, що погодився виїхати у вигнання після свого невдалого заколоту минулого місяця, пише Financial Times.

Його постійна присутність в Росії вказує на те, що Прігожин залишається важливою частиною кремлівського істеблішменту, якого президент Владімір Путін наразі не хоче або не може позбутися.  

Прігожина сфотографували, коли той потискав руку Фредді Мапука, керівнику протоколу президента Центральноафриканської Республіки Фостена-Арчанжа Туадери, який був присутній на саміті. Знімок опублікував Дмитро Ситий, один із найпомітніших функцонерів Вагнера в ЦАР, у своєму обліковому записі Facebook із повідомленням «Пан Посол поділився зі мною першими фотографіями саміту Росія-Африка. Ми бачимо знайомі обличчя», додавши усміхнену емодзі.

Ситий, директор російського культурного центру в столиці ЦАР Бангі, потрапив під санкції США, ЄС і Великої Британії, як один із кількох активних у ЦАР росіян, пов’язаних із Пригожиним.

Місцеве видання «Фонтанка» повідомило, що фотографія була зроблена в готелі в центрі Санкт-Петербурга, що належить сім’ї Прігожина, і який, за даними видання, був заброньований на всі три дні саміту.

ЗМІ, які раніше були частиною медіа-імперії Пригожина, остаточна доля якої, як і долі Вагнера, залишається незрозумілою, стверджували, що Пригожин також зустрічався з офіційними особами Малі та Нігеру, в якому учора відбулася спроба державного перевороту, яка загрожує усунути прозахідну владу країни — президента Мохамеда Базума.

Минулого місяця Прігожин погодився переїхати до Білорусі нібито у вигнання після невдалого заколоту, однак відтоді він провів значну кількість часу в Росії і навіть зустрівся з Путіним на круглому столі в Кремлі.

Минулого тижня Прігожин заявив, що після від’їзду в Білорусь група Вагнера «збереться з силами і поїде в Африку».

Його повстання поставило під сумнів те, чи зможе ПВК Вагнера продовжувати воювати в якості найманців на користь дружніх Москві урядів у таких країнах, як ЦАР і Малі. Однак Росія запевнила ЦАР, що найманці «продовжуватимуть свою діяльність у необхідному обсязі».

Колись секретна організація ПВК Вагнера, якою, по суті, керувала російська військова розвідка, була важливою частиною проекції влади Кремля в Африці. Москва відправляла найманців воювати в деякі країни, а також політичних експертів для роботи в кількох інших. ЦАР була головною демонстрацією зусиль Вагнера на континенті. Туадера завдячує своїм виживанням бійцям Вагнера, які прибули в 2018 році, щоб навчити армію його країни, і допомогли зірвати спробу повстання.

За словами західних дипломатів у Бангі, зубожіла країна з тих пір стала рушієм африканських амбіцій Росії на континенті. Колишні члени Конституційного суду країни стверджують, що на найближчі вихідні  Туадера скликав суперечливе голосування для скасування конституційну заборону на своє балотування на третій термін. Цей крок підтримує Москва.

Бійці Вагнера забезпечують одне з кілець особистої безпеки Туадери в обмін на концесію на прибуткові золоті та алмазні копальні в ЦАР, що викликало припущення, що президент став їхнім «заручником», заявили дипломати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі