МАГАТЕ підтвердило дані щодо високого ступеня очистки води з АЕС "Фукусіма", яку повертають у море

Поділитися
МАГАТЕ підтвердило дані щодо високого ступеня очистки води з АЕС © EPA-EFE/YONHAP SOUTH KOREA OUT
Це вже п’ята партія очищеної води з серпня минулого року.  

На атомній електростанції "Фукусіма" зафіксували нове досягнення щодо очистки води. Там вдалося отримати мінімальну концентрацію тритію у п'ятій партії розбавленої очищеної води ALPS, яку Токійська електрична енергетична компанія (TEPCO) почала скидати 19 квітня. Цей результат підтвердили експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), про що і написали на своєму сайті.

Тритій утворюється у ядерних реакторах і використовується як ізотопний індикатор, радіолюмінесцентне джерело світла для годинників і інструментів, а також для виготовлення ядерної зброї. Він розповсюджений і у природі – його загальна кількість близько 4 кілограмів. Тритій практично не несе загрози людині, якщо він перебуває ззовні організму. Більшу небезпеку становить вживання тритію з водою. Проте й одноразове споживання води, збагаченої тритієм не становить великої загрози для здоров'я, через те, що період його напіввиведення з організму складає усього 12 діб. Газоподібний тритій в сотні разів менш токсичний, ніж у складі води, тому що, потрапивши в легені з повітрям, він виділяється назовні усього за 5 хвилин. Для науки та промисловості тритій – цінний ресурс, проте він не є стабільним, тому і не може зберігатись довго.

Японія скидає очищену воду ALPS із "Фукусіми" партіями з серпня минулого року згідно з планом, який схвалила міжнародна компетентна спільнота. Кожну партію води перевіряють експерти МАГАТЕ, які працюють на території АЕС. Для підтвердження даних залучають також і незалежні сторонні лабораторії з Китаю, Республіки Корея, Швейцарії та Сполучених Штатів Америки.

Робоча група МАГАТЕ, яка проводить перевірку безпеки випуску Японією очищеної води ALPS, знову збереться 23 квітня, а потім опублікує усі звіти про відбір проб, незалежний аналіз, оцінку даних та графік на своєму сайті.

Раніше ми писали про те, що повернення Запорізької АЕС під контроль України стане надійною гарантією безпеки та мінімізації ядерної загрози. Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ. Протягом останніх тижнів ЗАЕС зазнавала ударів безпілотників, у тому числі над 6-м реакторним блоком. Це – дуже серйозний інцидент, оскільки вперше з листопада 2022 року ЗАЕС стала безпосередньою мішенню у військових діях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі