Вартість газу в Європейському Союзі та ціни на міндобрива в Україні: про який зв'язок варто пам'ятати

Поділитися
Вартість газу в Європейському Союзі та ціни на міндобрива в Україні: про який зв'язок варто пам'ятати © Коммерсантъ
При виготовленні азотних добрив в Україні використовують великі обсяги газу. 

Між ціною на газ у ЄС та вартістю добрив в Україні є зв’язок, повідомляє «Інфоіндустрія». Там зауважують, що ціна добрив збільшилась на 5,5-6%, причому з лютого вона не змінювалась. Завантаження заводів значно впало – в Україні працює тільки «ЧеркасиАзот», його завантаження по нітрату амонію складає 25%.

За даними української енергетичної біржи, європейський еталонний газовий контракт зріс минулого понеділка до найвищого рівня за 11 днів на тлі перебоїв у норвезьких газопроводах, позитивних промислових даних і занепокоєння ширшим конфліктом на Близькому Сході.

Європейські ціни на газ підскочили в четвер, оскільки нове законодавство ЄС збільшило вірогідність скорочення потоків РФ, а нові атаки на об'єктів в Україні підтримали ринкові ціни. Минулого тижня Європейський парламент схвалив проєкт правил, що дозволяють країнам ЄС тимчасово блокувати імпорт російського газу під час голосування за розширення законодавства щодо ринку газу та водню.

Минулого тижня в Німеччині, де процвітає газовий бізнес, середня температура перевищила норму на 5 градусів. Прогноз погоди вказує, що температура в Європі повертається до середнього сезонного значення, починаючи з 14 квітня. Аналітики банку ING сказали, що промислове виробництво в Німеччині було на 8% нижче рівня, ніж було до пандемії, але показували ознаки зростання у перші два місяці року. Контракти на місяць наперед, на всіх проаналізованих хабах мали однакову тенденцію щодо спотових цін – здорожчання в середньому на 7,91%. Ціни за квартальними контрактами перевищували спотові в середньому на 11,68%. 

«Чи міг Остхем купити імпортний газ? Так, міг, але навіть якщо цей газ не тільки імпортний, все одно його вартість зросла на 6-7%. Тож логічно, що газ міг спричинити зростання ціни на азотні добрива в Україні. Тепер лише одне питання: як зміняться ціни на азотні добрива в Польщі, Болгарії та Румунії?», - цікавляться питанням експерти «Інфоіндустрії».

Раніше ми писали про те, що Європа відновить видобуток магнієвих руд вперше за більш ніж десять років, оскільки ЄС намагається зменшити залежність від китайських поставок критично важливої сировини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі