Масові протести у Франції: як відреагували профспілки на запрошення Елізабет Борн до діалогу

Поділитися
Деякі з очільників демонстрації упереджені. Інші вважають, що шансом вийти на дискусію з урядом треба скористатися. Про кого йдеться. 

Нарешті відновлення діалогу щодо суперечливої пенсійної реформи у Франції? Наступного тижня має відбутися зустріч представників профспілок в резиденції прем'єра, Матіньйонському палаці. Зустірч запланували на 5 квітня, за день до анонсованої нової хвилі мобілізації демонстрантів до протестів, передає France Info.

Про майбутню зустріч і позитивну реакцію профспілок повідомила в ефірі телеканалу BFMTV заступниця Французької демократичної конфедерації праці (CFDT ) Маріліза Леон.

У Матіньйоні поки не підтвердили дату 5 квітня на даному етапі, уточнивши, що ще не отримали усіх відповідей. Для Меріліз Леон «завдання полягає в тому, щоб схопити цю простягнуту руку», тому що «було помилкою те, що ні прем’єр-міністр, ні президент, ні навіть міністр праці не бажали зустрітися з міжпрофспілковими представниками».

Невизначеність щодо присутності представників Загальної конфедерації праці (CGT). У CGT у середу підняли голоси проти зустрічі, вважаючи, що відповідь на запрошення Елізабет Борн буде «марною тратою часу». Профспілка зібралася в повному складі, і ім'я її  нового генерального секретаря має бути відоме в п'ятницю.

Які дискусії між Матіньйоном (урядовою резиденцією) і профспілками? У середу на franceinfo генеральний секретар CFDT Лоран Бергер наполягав на своєму бажанні повернути на розгляд пропозицію щодо посередництва щодо пенсійної реформи, а також питання про відстрочку пенсійного віку до 64 років. Однак міністр зі зв’язків з парламентом Франк Рістер і президент MoDem (Демократичний рух) Франсуа Байру попередили в середу, що це питання не буде на порядку денному. «У тексті є 64 роки, — підкреслив Франсуа Байру, — наразі ми не можемо змінити це».

Свої рішення Конституційна рада ухвалить 14 квітня. Її завсідники оголосили в середу, що ухвалять рішення щодо пенсійної реформи 14 квітня, а також «про референдум спільної ініціативи». Члени Конституційної ради можуть прийняти рішення про валідність тексту або про внесення змін до всього тексту  чи якихось  його частин.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі