Радіаційна аварія: що робити, якщо в цей час ви на вулиці

Інфографіка
Поділитися
Рекомендації дали фахівці МОЗ.

Російській терористи додатково замінували Запорізьку АЕС. Ворог не дотримується жодних конвенцій та продовжує ядерний шантаж.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що потрібно робити у випадку радіаційної аварії, якщо ви опинилися на вулиці.

Правила поведінки при радіаційній аварії на вулиці

У такому випадку необхідно:

  • терміново захистити органи дихання. Для цього можна взяти будь-яку підручну тканину, скласти її у кілька шарів, або скористатися захисною маскою. Це допоможе частково зменшити потрапляння радіоактивного пилу в організм.
  • якомога швидше зайти у приміщення. Ідеальний варіант – великі будівлі з товстими стінами та мінімальною кількістю вікон.
  • за можливості перед входом у приміщення потрібно обережно зняти верхній шар одягу – це допоможе усунути значну частину радіоактивного забруднення.
  • переконатися, що у приміщенні щільно зачинені вікна та двері, закриті вентиляційні отвори.
  • обовʼязково прийняти душ або обтерти тіло вологими серветками. Радіаційне забруднення також осідає на волоссі, тому за можливості треба помити голову.
  • у разі відповідної рекомендації від влади – прийняти необхідну дозу калію йодиду.

Також необхідно помити або обтерти серветками домашніх улюбленців, якщо у момент аварії вони перебували на вулиці.

«Перший радіаційний пил почне осідати протягом години після ймовірної аварії, тому краще не покидати приміщення до офіційного оголошення від влади. Це стосується, зокрема, спроб евакуації на авто. Зауважте, що перші години після аварії – найбільш небезпечні, оскільки у повітрі осідатиме радіаційний пил», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначили, що головне у такій ситуації не панікувати та не покидати приміщення.

«Розпочинайте евакуацію лише після офіційного дозволу органів влади. У разі, якщо ви здійснюєте евакуацію власним автомобілем, слідкуйте за вказівками рятувальників та дотримуйтеся виключно рекомендованих маршрутів», – резюмували у відомстві.

МОЗ
МОЗ

Раніше у Раді національної безпеки та оборони (РНБО) розповіли, якими засобами індивідуального захисту можна користуватися при ядерному вибуху.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі