Президент ветував закон про холдингові компанії

Поділитися
Віктор Ющенко повернув у Верховну Раду Закон України «Про холдингові компанії», ухвалений 7 лютого 228 депутатськими голосами...

Віктор Ющенко повернув у Верховну Раду Закон України «Про холдингові компанії», ухвалений 7 лютого 228 депутатськими голосами.

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на прес-службу президента, закон викликає зауваження через невідповідність окремих його положень Господарському кодексу України, Закону «Про Державну програму приватизації», через створення умов для неконтрольованого відчуження державного майна.

Згідно із законом, державна холдингова компанія створюється у формі відкритого акціонерного товариства, не менш як 100% акцій котрого належать державі. Холдинговою компанією, відповідно до закону, буде визнане ВАТ, що володіє, користується й розпоряджається холдинговими, корпоративними пакетами акцій (паєм) двох або більше корпоративних підприємств.

Законом також було визначено загальні принципи функціонування холдингових компаній в Україні, а також особливості їхнього створення, діяльності та ліквідації. Крім того, встановлено: акції державних холдингів не можуть бути передані в управління будь-яким іншим особам, відчужені або перебувати в заставі, а також використовуватися для формування статутних фондів будь-яких підприємств.

Відповідно до закону, ліквідація холдингової компанії здійснюється, крім випадків, передбачених законодавством, також у разі ліквідації всіх корпоративних підприємств холдингової компанії та коли в статутному фонді холдингового корпоративного пакета акцій залишається тільки пакет одного корпоративного підприємства. Ліквідувати холдинг можна також шляхом ухвалення загальними зборами акціонерів цієї компанії рішення про ліквідацію.

У разі підписання закону президентом закон мав набути чинності з дня його опублікування. При цьому парламент постановив, що холдингові компанії, створені до його вступу в дію, повинні будуть привести свої установчі документи у відповідність протягом трьох років після набуття законом чинності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі