Трамп викликає більше гніву і страху в демократів, ніж Байден у республіканців — опитування AP

Поділитися
Трамп викликає більше гніву і страху в демократів, ніж Байден у республіканців — опитування AP © Колаж ZN.UA/EPA
Водночас республіканці більш схвильовані перспективою перемоги Трампа, ніж демократи можливістю переобрання Байдена.

Багато американців без ентузіазму ставляться до можливості реваншу чинного президента США демократа Джо Байдена з колишнім лідером республіканцем Дональдом Трампом під час президентських виборів у листопаді. Але Трамп, схоже, викликає більше гніву і страху серед демократів, ніж Байден серед республіканців, свідчить опитування Associated Press-NORC.

Демократи частіше кажуть про те, що відчувають "страх" або "злість" через перспективи ще одного терміну Трампа, ніж республіканці через те, що Байден може залишитися в Білому домі.

Емоційна реакція, яку викликає колишній президент США, може також працювати на його користь, оскільки опитування свідчить, що республіканці більш схвильовані перспективою перемоги Трампа, ніж демократи можливістю перемоги Байдена.

Семеро з десяти опитаних демократів заявляють, що слова "розлючений" або "наляканий" описують їхні емоції "надзвичайно вдало" або "дуже вдало" в разі перемоги Трампа. Порівняно менше республіканців 56% - говорять те саме про перемогу Байдена. Близько шістьох із десяти демократів вказують обидва види емоцій, коли думають про перемогу Трампа. Знову ж таки, це більше, ніж приблизно четверо з десяти республіканців, які сказали, що почуватимуться і розлюченими, і наляканими у разі перемоги Байдена.  

Ці результати примітні в умовах цьогорічної виборчої кампанії в США, в якій чинний президент протистоїть своєму попереднику, причому обидва кандидати зіштовхуються із сумнівами всередині своїх партій та серед незалежних виборців. 

Консолідація підтримки республіканців, які голосували на праймеріз за Ніккі Гейлі, яка вийшла з виборчих перегонів, може стати викликом для Трампа. Байден зіштовхнувся з розчарованими прогресистами і занепокоєнням щодо того, чи не стане його вік (81 рік) перешкодою для перебування посаді президента.

Ентузіазм щодо обох кандидатів буде важливим на загальному голосуванні, де явка виборців з обох сторін стане ключовим фактором. Але неприязнь може мотивувати виборців так само, як і ентузіазм.

Емоції демократів щодо Трампа пояснюють загальні відмінності в тому, як американці ставляться до двох суперників. Загалом, приблизно четверо з десяти дорослих опитаних американців кажуть, що слово "страх" описує їхні емоції "надзвичайно" або "дуже" вдало, якщо Трампа знову оберуть, тоді як приблизно троє з десяти побоюються другого терміну Байдена. Близько чотирьох із десяти дорослих американців заявили, що були б розлючені перемогою Трампа в листопаді, тоді як 28% сказали те ж саме про Байдена.

Результати опитування щодо негативних емоцій можуть бути особливо важливими для Байдена, враховуючи деякі його слабкі сторони, зокрема те, що республіканці все ще більше налаштовані на повторне обрання Трампа, ніж демократи на переобрання Байдена. Дещо більше половини республіканців, 54%, сказали, що слово "схвильований" описує їхні почуття щодо чергового терміну Трампа "надзвичайно вдало" або "дуже вдало". Про Байдена те ж саме казали лише четверо з десяти демократів.

Останнє опитування AP-NORC показало, що Байден має загальний рейтинг схвалення 38%. Дорослі американці також висловили невдоволення щодо його управління економікою та імміграцією - і не все несхвалення зумовлене партійною лояльністю. Приблизно четверо з десяти дорослих американців схвалюють управління Байдена економікою, що приблизно дорівнює його загальному рейтингу.

Що стосується конкретних питань, то приблизно троє з десяти демократів не схвалюють економічну політику Байдена; приблизно четверо з десяти не схвалюють його підхід до імміграції або безпеки кордонів.

Байден і представники його передвиборчої кампанії вихваляють законодавчі досягнення нинішньої адміністрації США, особливо щодо інфраструктури, поліпшення економіки і нових витрат, спрямованих на боротьбу зі зміною клімату. Водночас президент і його союзники також не шкодують критики на адресу Трампа, який зацікавлений лише в "помсті і відплаті" за свою поразку в 2020 році, зокрема, за кримінальні справи та інші юридичні неприємності колишнього лідера.

Трамп відповідає нападками на гостроту розуму та фізичні можливості Байдена до президентства. Але останні результати опитувань свідчать про те, що колишній президент ще не максимізував потенційні вигоди від цих нападок, або, можливо, вони просто не приносять йому бажаного результату. Байден іноді перетворює нападки з боку Трампа на жарти, і це резонує з демократами та деякими незалежними.

Опитування проводилося 21-25 березня 2024 року серед 1 282 дорослих американців. Похибка становить плюс-мінус 3,8 відсоткових пункти.

Нараз і Байден, і Трамп уже отримали достатню кількість делегатів від своїх партій на праймеріз, що дозволяє їм стати кандидатами у президенти на загальних виборах у листопаді. Офіційно кандидати будуть оголошені на з'їздах обох партій улітку. 

Нещодавно опитування Harvard CAPS-Harris показало, що Трамп випереджає Байдена лише на два відсоткові пункти в гіпотетичному виборчому двобої, тоді як близько 9% виборців не визначилися. Хоча республіканець все ще має перевагу, вона менша, ніж показували опитування в лютому, коли Трамп випереджав Байдена на шість відсоткових пунктів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі