Кулеба пояснив, як працюватимуть гарантії безпеки

Поділитися
Кулеба пояснив, як працюватимуть гарантії безпеки © Офіс президента
Київ укладатиме конкретизовані домовленості з кожною з країн, зважаючи на те, що ті зможуть запропонувати. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що угода щодо гарантій безпеки для України буде рамковою - в нашої держави будуть окремі договори з кожною з країн-підписантів. 

"Ця декларація, яка була підписана, вона розшифровує одну фразу "Будемо з вами стільки, скільки буде потрібно" на конкретні речі, - пояснив міністр під час телемарафону. - Тобто в чому саме ми будемо з вами: в наданні зброї, відновленні країни, конфіскації російських активів, ремонті техніки і далі йде перелік. Тобто це рамка". 

Він продовжив, що спершу гарантії безпеки для України погодилися надати члени "Великої сімки". Втім, до цього документа може долучитися будь-яка з держав, тому Кулеба вважає, що "список буде солідним". 

Все, що ці країни зможуть зробити для України, розписано в декларації. А вже з кожним з підписантів Києві працюватиме над чимось конкретним. 

"Конкретна держава приходить і каже: "Я за наступні 5 чи 7 років (це предмет переговорів) зобов'язуюсь поставити вам п'ять установок ППО і 100 танків або 50 літаків, чи ще щось. Це я умовно кажу. От тоді на цей блок ми підписуємо угоду, - пояснює Кулеба принцип цього договору. - Чи, наприклад, інша країна приходить і каже: "В мене своєї зброї немає, але я зобов'язуюсь всі російські активи, які заарештовані, передавати вам". Про це підписуємо угоду. Тобто з кожною країною буде конкретизована домовленість". 

Нагадаємо, під час Вільнюського саміту НАТО 12 липня країни G7 ухвалили спільну декларацію про гарантії безпеки для України, яка передбачає довгострокову підтримку нашої держави у безпековій та економічній сферах. За словами Володимира Зеленського, окрім "Великої сімки", до цієї угоди долучилися ще шість держав: Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція. 

Докладніше про підсумки саміту НАТО у Вільнюсі - читайте у статті Володимира Кравченка "Чи стала Україна ближчою до НАТО".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі