Що, якщо Росія переможе в Україні? Потрібно подивитись на події в Грузії — Bloomberg

Поділитися
Що, якщо Росія переможе в Україні? Потрібно подивитись на події в Грузії — Bloomberg © EPA-EFE/DAVID MDZINARISHVILI
Ситуація в Грузії дає уявлення про потенційні наслідки дій Росії в Україні.

Було багато дебатів про те, яке майбутнє чекає на Європу та її сусідів, якщо вторгнення Росії в Україну буде успішним. Ми вже знаємо принаймні частину відповіді, оскільки це відбувається в Грузії. Це маленька кавказька країна, де Владімір Путін вперше чітко дав зрозуміти, що готовий застосувати силу для відновлення російської сфери контролю і впливу, зазначає Bloomberg.

У понеділок ввечері 29 квітня Бідзіна Іванішвілі, грузинський бізнесмен, який заробив свої мільярди в Росії, виступив з промовою, в якій звинуватив "глобальну партію війни" у спробі перешкодити його нації відстоювати свою свободу і суверенітет. Іванішвілі заявив, що це та сама глобальна партія війни, яка використовувала неурядові організації громадянського суспільства для розпалювання Трояндової революції у Грузії 2003 року, і яка зараз керує своєю рідною країною з невиборчої посади голови правлячої партії "Грузинська мрія".

Повстання привело до влади, яке він описує як маріонетковий уряд, який занурив країну в злочинність і репресії, а потім змусив Грузію вступити у війну з Росією у 2008 році. Пізніше ця нечітко визначена глобальна змова змусила Україну вступити у війну з Росією у 2014 та 2022 роках.

Це була, як висловився у вівторок 30 квітня дослідник Кавказького регіону Томас де Ваал, "надзвичайно небезпечна промова, яка пробирає до кісток кожного, кому не байдужа доля Грузії". Це також означало публічну заяву Іванішвілі про те, що він став на бік Москви в її протистоянні із Заходом, використовуючи ту саму параноїдальну, безглузду мову і пропаганду, яку російські лідери випускають щодня.

"Цілком очевидно, що Бідзіна Іванішвілі й "Грузинська мрія" змінили зовнішньополітичний курс із Заходу на Росію", — написала група з 67 нинішніх і колишніх грузинських дипломатів у спільному листі у відповідь на промову.

Двічі Іванішвілі переконував уряд запропонувати закон про іноземних агентів, дуже схожий на той, який Росія використовує для придушення будь-яких неприбуткових організацій, які отримують гранти з-за кордону і не дотримуються лінії Кремля. "Грузинська мрія" домінує в парламенті, але відступила від спроби в березні минулого року, після того, як законопроєкт викликав масові вуличні протести. Росія, не випадково, в той час перебувала в Україні на задньому плані, оговтуючись від двох великих поразок на полі бою.

Коли Іванішвілі проштовхував репресивний закон про неурядові організації, Росія пішла в наступ в Україні. Замість того, щоб знову відступити перед обличчям масових демонстрацій, Іванішвілі вийшов з тіні, щоб заявити, що закон про іноземних агентів є його власним, а Захід — його ворогом, вважає агентство.

Роблячи це, грузинський силовик йде всупереч з тим, чого хоче більшість населення. Він також, безсумнівно, користуватиметься підтримкою Москви, яка тримає війська в Абхазії та Південній Осетії. В результаті, вплив військового успіху Путіна в Україні вже очевидний: він перетворює мрії сусідніх з Росією народів на нічні жахіття.

Нагадаємо, що у Грузії попри протести ухвалили "закон про іноагентів" у першому читанні. Згідно з законопроєктом, який висунула правляча партія Грузії, після його остаточного затвердження організації, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, повинні будуть зареєструватися як "агенти іноземного впливу".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі