У Раді нацбезпеки Туреччини заявили про необхідність негайних переговорів України та Росії

Поділитися
У Раді нацбезпеки Туреччини заявили про необхідність негайних переговорів України та Росії © Getty Images
«Зростання напруженості у Чорному морі нікому не буде вигідним», йдеться у заяві

Рада національної безпеки Туреччини зробила заяву про стурбованість ескалацією бойових дій у Чорному морі. 9 серпня Рада нацбезпеки під керівництвом президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана розглянула низку питань включно із російсько-українською війною та закликала до негайних переговорів, оцінивши можливий розвиток ситуації.  

«Процес війни між Росією та Україною та її можливі наслідки для нашого регіону на наступних етапах були деталізовані», – йдеться у заяві Ради нацбезпеки Туреччини. 

«Зростання напруженості у Чорному морі нікому не буде вигідним. Закликаємо всі сторони негайно сісти за стіл переговорів та закінчити війну», – йдеться у тексті заяви.

Також Рада нацбезпеки Туреччини наголосила, що повернення до зернової угоди запобігне можливим негативним наслідкам та сприятиме продовольчій стабільності. 

Нагадаємо, що наслідки лише двох ударів морських дронів по російських кораблях значно збільшили ціну війни президента РФ Владіміра Путіна в Україні. Минулого тижня біля Новоросійська був значно пошкоджений військовий корабель «Оленегорский горняк», а у Керченській протоці – нафтовий танкер «Сиг». Ці атаки вперше поставили під загрозу російський товарний експорт через Чорне море – маршрут, на який припадає більша частина експорту зерна і від 15 до 20% експорту нафти. 

Раніше повідомлялося, що Туреччина на перемовинах із Росією буде прагнути відродити зернову угоду «в розширеному масштабі». РФ вийшла з угоди в односторонньому порядку й одразу почала знищувати ракетними ударами портову інфраструктуру України на Чорному морі, Дніпрі та Дунаї. За даними турецьких ЗМІ, зустріч Ердогана з Путіним може відбутися наприкінці серпня.

Нещодавно президент Туреччини Ердоган заявив, що його країна може піднятися до «вищої ліги світової системи» та перед нею розкрите «історичне вікно можливостей».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі