Україна просить США допомогти у завданні ударів по цілях всередині Росії — The Wall Street Journal

Поділитися
Україна просить США допомогти у завданні ударів по цілях всередині Росії — The Wall Street Journal © Getty Images
Адміністрація Байдена не дозволяє Києву використовувати зброю американського виробництва на території Росії.

Україна звернулася до адміністрації Байдена з проханням допомогти визначити цілі в Росії, по яких Київ може завдати удару власною зброєю. Київ також просить США зняти обмеження на використання наданої США зброї проти військових об’єктів у Росії. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на американських посадовців 

Запит надійшов у зв’язку з тим, що Росія досягла найбільших територіальних здобутків в Україні за майже 18 місяців на Харківщині. За даними інших посадовців, зроблений минулого тижня запит наразі розглядається. 

Якщо США погодяться на прохання Києва, це може означати значну зміну політики адміністрації, яка давно намагається зменшити ризик військової ескалації між Вашингтоном і Москвою, одночасно підтримуючи Україну. 

«Вони справді просили [Сполучені Штати] про допомогу, щоб завдати удару по Росії. Це стосувалося не систем озброєння, а додаткової допомоги у завданні ударів по росіянах», — сказав генерал ВВС Сі К’ю Браун журналістам, які подорожували з ним до Європи.

Посилення атак  Росії на початку цього місяця змусило Україну залучити війська та ресурси з інших частин країни, створюючи додаткове навантаження на і без того неукомплектовані  сили, які змушені були довго чекати додаткової зброї від США. 

Речник Білого дому заявив, що нинішня політика США не підтримує надання допомоги у націлюванні ударів,  або використанні американської зброї всередині Росії.

«Ми не заохочуємо і не допускаємо атак всередині Росії, що є нашою давньою політикою», — сказав речник. 

США надали ракети «земля-земля» ATACMS та інші системи озброєння з умовою, що вони не будуть використовуватися для ударів по цілях на території Росії. Ця умова отримання зброї, на яку Україна погодилася, має на меті зменшити ризик переростання конфлікту в пряме зіткнення між США та Росією. 

У вересні 2022 року МЗС Росії попереджало, що США «перетнуть червону лінію» і вважатимуться «прямою стороною конфлікту» в очах Кремля, якщо поставлять Києву ракети великої дальності. 

Однак відтоді Росія звернулася до Північної Кореї по балістичні ракети та до Ірану за безпілотниками і використала цю зброю для посилення атак на інфраструктуру України.

Заборона США — і їхня відмова надати розвідувальні дані, які Україна могла б використати для нападу на цілі в Росії за допомогою українських безпілотників і систем озброєння — обмежили здатність Києва атакувати російські командні пункти та місця скупчення їх військ на російському боці кордону.

Росія перекидає сили та ресурси на північний схід України з безпечної власної території поблизу, посилюючи напади в Харківській області. 

Українські військові заявили в п'ятницю, що вони відбивають нові російські напади у Вовчанську, де Росія контролює північні частини, і в селах між кордоном і Харковом.

За словами Брауна,  Росія, ймовірно, не прагне  «великого вторгнення» до Харкова, однак має на меті створити буфер для російського прикордонного міста Бєлгород, яке зазнає ударів з боку України.

Під час візиту до Києва минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на запитання журналіста про те, чи розглядатимуть США можливість зняття обмежень на використання Україною зброї, наданої США.

«Ми не заохочуємо і не дозволяємо удари за межами України, але врешті-решт Україна повинна сама приймати рішення щодо того, як вона збирається вести цю війну», — сказав він. 

Раніше цього місяця Велика Британія припустила, що Україна має право використовувати надану нею зброю проти цілей у Росії.  

У Росії позицію Британії назвали «прямою ескалацією».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі