Китай і Сербія заявили про "спільне майбутнє" під час візиту Сі Цзіньпіна до Європи — Reuters

Поділитися
Китай і Сербія заявили про © EPA/ YAN YAN / XINHUA
Дві країни підписали 29 угод, що сприяють правовій, нормативній та економічній співпраці.

Сьогодні 8 травня Китай і Сербія домовилися про "спільне майбутнє" під час візиту президента Сі Цзіньпіна до цієї балканської країни, що є частиною його спроби зміцнити відносини з союзниками на периферії Європейського Союзу та позбавити світ від домінування США. Візит Сі Цзіньпіна є частиною його першого європейського турне за останні п'ять років і розглядається як спроба зміцнити зв'язки з проросійськи налаштованими східноєвропейськими країнами, які є великими одержувачами китайських інвестицій. Пізніше він вирушить до Угорщини, пише Reuters.

"Сьогодні ми пишемо історію", — сказав президент Сербії Александар Вучич.

Дві країни підписали 29 угод, що сприяють правовій, нормативній та економічній співпраці, й Сербія також стала першою європейською країною, яка підписала угоду (в жовтні 2023 року) про вільну торгівлю з Китаєм за останні роки.

Вучич зазначив, що з 2020 року Китай є найбільшим інвестором у Сербії, і що його інвестиції зросли в 30 разів за останнє десятиліття. Він додав, що угода про вільну торгівлю, яка має набути чинності в липні, гарантуватиме безмитний експорт 95% сербської продукції до Китаю протягом наступних п'яти-десяти років.

Обидва лідери можуть похвалитися залізним партнерством. Разом з Угорщиною Сербія є найрішучішим європейським прихильником величезного інфраструктурного проєкту Китаю "Пояс і шлях", що охоплює частини Азії та Європи.

"Сербія стала першим стратегічним партнером Китаю в Центральній і Східній Європі вісім років тому, і вона стає першою європейською країною, з якою ми будуватимемо спільноту зі спільним майбутнім", — зазначив Сі Цзіньпін.

Обидва лідери також заявили, що підтримуватимуть суверенітет і територіальну цілісність один одного, що означає, що Сербія вважає Тайвань, який Пекін розглядає як провінцію, що відкололася, частиною Китаю, так само як Китай вважає Косово, яке оголосило незалежність у 2008 році, частиною Сербії.

Вучич також повідомив, що обидві країни домовилися про створення міжурядового технологічного комітету, який дозволить Сербії отримати доступ до новітніх технологій і використання штучного інтелекту.

Нагадаємо, що газета The New York Times зазначала, що Сербія та Угорщина — це дві країни, лідери яких пропонують Китаю прихисток на тлі напруженості у зв'язку з війною в Україні. Китайські гроші вливаються в Угорщину і Сербію, зміцнюючи тісні зв'язки, підкріплені загальною настороженістю щодо США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі